480473-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Trädgårdsväxter
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Granris och dekorationer
Referensnummer: BV 2019-0112
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121000 Trädgårdsväxter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett ramavtal avseende granris och dekorationer för smyckning av gravar på Göteborgs kyrkogårdar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121210 Blomsteruppsättningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen