480540-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ambulans verkstad
Referensnummer: UPPH2019-0116
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser fordonsverkstadstjänst för ambulansverksamheten inom region Uppsala
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50117100 Ombyggnad av motorfordon, 50117300 Renovering av fordon
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen