48056-2023 - ÄndringSverige-Stockholm: Installation av elektrisk utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservkraft och UPS
Referensnummer: TV-2022-12847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
51110000 Installation av elektrisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Tullverket har behov av att upphandla ett avtal kring reservkraft gällande service och underhåll av reservkraft och UPSer. Efterfrågade tjänster och produkter som upphandlingen avser är drift, service, underhåll, akuta reparationer, försäljning av reservdelar och rådgivning, projektledning gällande reservkraft och UPSer.