480566-2018 - ResultatSverige-Sundsvall: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
IT-uppdrag
Referensnummer: 18/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för ramavtalsupphandling av IT-uppdrag och uppdrag med anknytning till IT.
Vi frågar efter leverantörer som kan bidra med konsulter i utveckling och i förvaltning, såväl resurskonsulter som hela uppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen