2. Förfarande
Förfarande
Titel: Flygtrafiktjänst till Arvidsjaurs flygplats
Beskrivning: Arvidsjaur Flygplats AB bjuder in till anbudsgivning gällande flygplatskontrolltjänst, inflygningskontrolltjänst flygplatsinformationstjänst, delar av meteorologisk observationstjänst, kommunikations- och navigationstjänster. Upphandlande enhet i upphandlingen är Arvidsjaur Flygplats AB, Arvidsjaur kommun annonserar och sköter det administrativa kring upphandlingen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34962200 Flygtrafikledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104437:Lot:1