2. Förfarande
Förfarande
Titel: Beklädnad och personlig utrustning för frivillia förstärkningsresurser
Beskrivning: Västerås stad bjuder in till upphandling av "Beklädnad och personlig utrustning för frivilliga förstärkningsresurser". Upphandlingen är indelad i två delområden: 1. Beklädnad för frivilliga förstärkningsresurser 2. Personlig utrustning för frivilliga förstärkningsresurser
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35810000 Persedlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Beklädnad för frivilliga förstärkningsresurser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135333:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35800000 Persedlar och annan utrusning, 35811300 Militära uniformer, 35813000 Militärhjälmar, 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Personlig utrustning för frivilliga förstärkningsresurser
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:135333:Lot:2