48071-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Städning – Vikariepool för fastighetsrelaterade tjänster till Porsön Luleå
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVikariepool för fastighetsrelaterade tjänster till Porsön Luleå
BeskrivningLuleå tekniska universitet är i behov av att kunna avropa extra timmar för fastighetsrelaterade tjänster. Det kan bl a avse städtjänster och vaktmästeritjänster för att avlasta egen personal inom lokalservice vid universitetsort Porsön, Luleå . Mer detaljerad beskrivning återfinns i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareLTU-4601-2023
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90910000 Städning
Ytterligare klassificering (cpv): 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning, 90919300 Städning av skolor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVikariepool för fastighetsrelaterade tjänster till Porsön Luleå