480745-2019 - ResultatSverige-Sandviken: Engångshandskar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Sjukvårdsmaterial
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18424300 Engångshandskar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av sjukvårdsmaterial.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
18424300 Engångshandskar, 24455000 Desinfektionsmedel, 33100000 Medicinsk utrustning, 33141112 Plåster, 33141119 Kompresser, 33141310 Injektionssprutor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen