2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hotelltjänster Stockholm zon 8 Östermalm nord-öst
Beskrivning: Denna upphandling omfattar Hotelltjänster, kvalitetskategori 4, anbudsområde Stockholm zon 8 Östermalm nord-öst. Ramavtalsområdet Hotelltjänster, kvalitetskategori 4, Stockholm zon 8 Östermalm får avropas upp till en sammanlagd omsättning om 16 milj SEK exklusive moms. Ramavtalet kommer som längst löpa till och med 2026-06-30.
Intern identifierare: 23.3-5363-2024
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Upphandlingar av Hotelltjänster omfattas av bilaga 2 enligt 19 kap. 1 § 1 st. 2 p. lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU) och kommer att upphandlas enligt ett enstegsförfarande. Detta innebär att alla leverantörer har rätt att lämna anbud och där både prövningen av kraven på leverantören (kvalificeringskrav) och prövningen av krav och kriterier kopplade till Tjänsten sker i ett och samma steg.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55100000 Hotelltjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 55110000 Hotellinkvartering, 55130000 Andra hotelltjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stockholm zon 8, Geografiskt anbudsområde
Beskrivning: Geografiskt anbudsområde