2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult för utveckling och finansiering av infrastruktur ”Precision Health Tech Hub”
Beskrivning: Upphandling av konsult för utveckling av ”Precision HealthTech Hub”. En viktig del av uppdraget är att hitta finansiärer för verksamheten. Basen för Precision HealthTech Hub är en infrastruktur och ett “community” med fokus på utveckling av nya smarta läkemedel (Avancerade läkemedel, ATMP). Hubben ska leverera forskning och kommersiella utvecklingsprojekt som en service till akademiska, offentliga och privata aktörer.
Intern identifierare: C 2024-1106
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 73200000 FoU-rådgivning, 79410000 Företags- och organisationsrådgivning, 79412000 Finansiella konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument