48089-2020 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Insulinpumpar SAP
Referensnummer: VF2018-0026
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av Insulinpumpar SAP
Upphandlingen
Upphandlingens referensnummer och benämning är: VF2018-0026 Insulinpumpar SAP
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupp:50 "Insulinpump SAP"
Upphandlingens värde för 12 månader uppskattas till: 49 000 000 SEK, dock kan inga volymer garanteras.
Avtalsperiod
Avtalets beräknade startdatum: 1.10.2019
Avtalets beräknade slutdatum: 30.9.2020
Avtalslängden är 12 månader med möjlighet till 3 st. förlängningsoptioner à 12 månader.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33194110 Infusionspumpar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal och omfattar följande produktgrupp: 50 "Insulinpump SAP"