Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors- och skolmaterial samt datortillbehör 2022
Referensnummer: 10572
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med upphandlingen är att erbjuda ett brett sortiment av kopieringspapper, förbrukningsartiklar till kontor och skolor samt ett relevant sortiment av dator- och skrivartillbehör inklusive ergonomiska produkter.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30124000 Delar och tillbehör till kontorsmaskiner, 30190000 Diverse kontorsutrustning och kontorsmateriel, 30191000 Kontorsutrustning, exkl. möbler, 30192000 Kontorsmateriel, 30192700 Skriv- och kontorsmateriel, 30197643 Kopieringspapper, 30199000 Pappersvaror och övriga föremål, 30237200 Datortillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen