480973-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Byggnation av domstolsbyggnad
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färgskrapan – nybyggnation av Attunda tingsrätt.
Referensnummer: 92-2017
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45216112 Byggnation av domstolsbyggnad
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad avseende Färgskrapan – nybyggnation av Attunda tingsrätt.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45216112 Byggnation av domstolsbyggnad, 45000000 Anläggningsarbete, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen