481022-2020 - ResultatSverige-Lidköping: Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rökgas filter P7
Referensnummer: RFQ-P27000-LE014
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42514000 Maskiner och apparater för filtrering eller rening av gaser
II.1.4.
Kort beskrivning
Anskaffning av nytt rökgasfilter projekt P7.
Första steget är pre-kvalificering utifrån intresseanmälan.
Andra steget är upphandling enligt förhandlat förfarande.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42514320 Gasfilter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Anskaffning av nytt rökgasfilter (eng benämning: Flue gas filter) projekt P7.