481023-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transformatorer – 400/130kV transformatorer PT2 Lidmyran
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel400/130kV transformatorer PT2 Lidmyran
Beskrivning2 st (samt option på ytterligare 1+1) krafttransformatorer till PT2 Lidmyran enligt specifikation uppställda på fundament och förberedda för inkoppling mot nätet. All inkoppling av kontrollkablar och högspänningsanslutningar sker i separat entreprenad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 31170000 Transformatorer
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94339:Lot:1