481031-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Datorer och datamateriel
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Partner för klienter och kringutrustning
Referensnummer: 2021-39
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunen söker en partner som ska kunna stödja och löpande leverera klienter, kringutrustning och tillhörande tjänster inom Kommunen olika verksamheter, i enlighet med vad som framgår av upphandlingsdokumenten.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30213000 Persondatorer, 30213500 Handdatorer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 72222300 IT-tjänster, 72500000 Datortjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen