Syftet med upphandlingen är att teckna ramavtal för analystjänster, fysikaliska, kemiska samt mikrobiologiska analyser av exempelvis jord, grundvatten, sediment, asfalt, avloppsvatten, dricksvatten och slam.
Upphandlingen har delats upp i fem olika delar. Pris kan lämnas på en eller flera delar
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90732400 Rådgivning om jordföroreningar, 90733000 Tjänster avseende vattenföroreningar, 90733100 Övervakning eller kontroll av föroreningar i ytvattnet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen