Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av hårdvaruinköp
Referensnummer: SK2021-0296
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 30200000 Datorer och datamateriel
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för hårdvara till EDU och ADM
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30200000 Datorer och datamateriel, 30210000 Databehandlingsmaskiner (maskinvara), 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213200 Portföljdator, 30213300 Stationär dator, 30231000 Datorskärmar och manöverenheter, 30231300 Bildskärmar, 30236000 Diverse datautrustning, 30237200 Datortillbehör, 30237400 Tillbehör för datainmatning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppdraget omfattar hårdvaruleveranser till Sollentuna kommuns skolverksamhet och administrative verksamhet