Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework agreement Wood stove and metal accessories for field camp tents
Referensnummer: 21FMV4314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39300000 Diverse utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
This procurement regards wood stoves and accessories for field camp tents used by the Swedish Armed Forces. The wood stove will be used in two types of tents currently in use by the Swedish Armed Force, tent 12 and tent 20.
The Framework agreement is estimated to have a total validity period of four (4) years (maximum time, including all options).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39300000 Diverse utrustning, 44470000 Gjutjärnsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen