481182-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Catering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – koncessioner
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av tjänstekoncession – mat- och dryckesservice
Referensnummer: 18/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
55520000 Catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling omfattar all mat- och dryckesservice inom Konserthuset Stockholm avseende:
— Catering – mat och dryck som serveras vid förbokade evenemang i Konserthusets lokaler. Evenemangen kan utgöras av möten, fester, konferenser, middagar, mingel, utställningar m.m.
— Café-/pausservering – mat och dryck som serveras i samband med konserter enligt Konserthusets program, framförallt före konserter och i pauser.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
55300000 Restaurang- och serveringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen