48122-2018 - ResultatSverige-Örebro: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Köksutensilier, Ks 1517/2016
Referensnummer: Ks 1517/2016
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tallrikar, glas, bestick, muggar, fat m m.
Vi emotser ert anbud med intresse.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221180 Köksredskap, 39221200 Bordsservis
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Inbjudan till anbudsgivning på Köksutensilier.
Härmed inbjuds ni att inkomma med anbud gällande ramavtal på Köksutensilier för leverans till de upphandlande myndigheterna (se avsnitt 1.4).
Förfrågningsunderlaget innehåller samtliga förutsättningar och krav som gäller för anbudsgivningen.
Upphandlande myndigheter och volym.
Upphandlande myndigheter för denna upphandling är:
Organisationsnr.
Upphandlande myndighet.
Volym.
212000-2122
Arboga kommun.
140 000 kronor
212000-1983
Askersunds kommun.
138 000 kronor
212000-1926
Hallsbergs kommun.
153 000 kronor
212000-1991
Karlskoga / Degerfors kommuner.
284 000 kronor
212000-1975
Kumla kommun.
105 000 kronor
212000-2056
Kungsörs kommun.
108 000 kronor
212000-2114
Köpings kommun.
604 000 kronor
212000-1918
Laxå kommun.
70 000 kronor
212000-2981
Lekebergs kommun.
128 000 kronor
212000-2031
Surahammars kommun.
212000-1967
Örebro kommun.
2 000 000 kronor
Total volym för 2016 är 3 800 000 kronor.
Angiven uppskattad volym är ungefärlig och ska inte betraktas som bindande.