48125-2018 - ResultatSverige-Finspång: Motorfordon
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjulburen grävmaskin 17 ton med sk "kortrumpa"
Referensnummer: 3304
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34100000 Motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Finspångs Tekniska Verk AB avser att upphandla 1st fabriksny hjulgrävare i 17-tons klassen med tillhörande utrustning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262100 Mekaniska grävmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen