Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utbildningskonsult lokförarutbildning
Referensnummer: 067-2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 80000000 Undervisning och utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nässjö kommun är i behov av utbildningskonsult. Uppdraget innebär att i enlighet med lag, förordning, kursplaner, nationella styrdokument, riktlinjer och krav i detta förfrågningsunderlag genomföra utbildningar för blivande lokförare. Uppdraget omfattar inte den del av utbildning som avser praktik (LIA).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 80000000 Undervisning och utbildning, 80500000 Utbildningstjänster, 80530000 Yrkesutbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen