See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar distribution av mat (tillagad varm mat, kalla rätter, kylda och frysta varor, frukt och grönsaker samt övrigt förekommande kompletteringsvaror och drycker) från tillagningskök till mottagningsställen i Sölvesborgs kommun.
Intern identifierare: KSKLK 2025/44
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000