48136-2018 - ResultatSverige-Robertsfors: Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elkraft Robertsfors 2018
Referensnummer: UH-2017-26
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09300000 Elektricitet, värme, sol- och kärnenergi
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar energianskaffning och leverans av förnybar elkraft till Robertsfors kommun.
Den sammanlagda årsvolymen beräknas till cirka 6 622 MWh baserat på tidigare uttag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se ffu.