481500-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tvätt- och kemtvättstjänster – Tvätteritjänster till Omsorgstagare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTvätteritjänster till Omsorgstagare
BeskrivningUpphandlingen avser tvätteritjänster till Omsorgstagare inom hela Sandvikens kommun.
Intern identifierareIKS2025/22
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 98311100 Tvätthantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTvätteritjänster till Omsorgstagare