2. Förfarande
Förfarande
Titel: Vård och Omsorgsboende
Beskrivning: Uppdraget omfattar heldygnsomsorg i vård- och omsorgsboende. Boendet ska erbjuda en bostad där service och omvårdnad, samt hälso- och sjukvårdsinsatser ges dygnet runt, till personer med omfattande vård- och omsorgsbehov. Anbudsgivaren ska kunna erbjuda 20 platser för vård- och omsorgsboende med somatisk inriktning och 30 platser för vård- och omsorgsboende med inriktning mot demenssjukdom.
Intern identifierare: KS2025/1645
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: LOU, bilaga 2
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Vård och Omsorgsboende