2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dynamiskt inköpssystem för inköp av fordon
Beskrivning: Jönköping Energi inrättar ett dynamiskt inköpssystem (DIS) för inköp av fordon. Systemet omfattar anskaffning av personbilar, transportbilar och andra fordon som kan komma att behövas under systemets giltighetstid. Leverantörer som uppfyller kvalificeringskraven kan ansöka om att delta under hela systemets giltighetstid. Samtliga kvalificerade leverantörer bjuds in att lämna anbud vid varje enskild upphandling inom systemet.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:132938:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34110000 Personbilar, 34113000 Fyrhjulsdrivna fordon