481721-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – Vinterväghållning i Knivsta kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVinterväghållning i Knivsta kommun
BeskrivningAvtalet är ett ramavtal som omfattar arbeten med snöröjning, halkbekämpning, vintersandupptagning, bortforsling av snö, isrivning, siktröjning samt övriga arbeten i anslutning till dessa. Avtalet är inget exklusivavtal.
Intern identifierareSUN-2026/214
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144440 Sandningsfordon, 90630000 Isröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareVinterväghållning i Knivsta kommun