481768-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Informationssystem
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Planerings- och samordningsverktyg Serviceresor
Referensnummer: SN-2020-1496
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48810000 Informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Serviceförvaltningen upphandlar ett nytt IT-systemstöd för planering- och samordningsverktyg av Serviceresors verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 72212332 Programvaruutvecklingstjänster för schemaläggning, 72212451 Programvaruutvecklingstjänster för affärsresursplanering, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen