481785-2021 - ResultatSverige-Umeå: Medicinsk utrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kryotank för förvaring av stamceller
Referensnummer: HSN 621-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Kryotank för förvaring av stamceller till Transfusionsmedicin, Norrlands universitetssjukhus.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avtalet avser köp av en (1) utrustning med option på ytterligare en (1) utrustning.