Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och trävaror
Referensnummer: KS 2021/0586
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlings- och inköpsenheten Norrköpings kommun inbjuder ert företag att lämna anbud i offentlig upphandling av leveranser av bygg- och trävaror till Norrköpings kommun i enlighet med de villkor som framgår av förfrågningsunderlaget. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst för anbudsgivarna och andra företag via kommunens verktyg www-eavrop.com.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 03000000 Jordbruks-, jakt-, fiske- och skogsbruksprodukter samt tillhörande produkter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalsvärdet för år 2020 uppgick till cirka 1 100 000 SEK. Takvolymen för den fyraåriga ramavtalsperioden inklusive kommande prisjusteringar beräknas till
4 800 000 SEK.