481863-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Hyltebruk: Branddetektorer
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Övningsanläggning Räddningstjänsten
Referensnummer: 2023 KS0231
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31625100 Branddetektorer
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser köp av en (1) övningsanläggning till räddningstjänsten enligt bifogad kravspecifikation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 35111000 Brandbekämpningsutrustning, 44480000 Diverse brandskyddsutrustning, 44613000 Stora containrar, 45216120 Bygg- och anläggningsarbeten: byggnader avsedda för brand- och räddningstjänst, 45343200 Installation av brandbekämpningsutrustning, 51700000 Installation av brandskyddsutrustning, 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen