See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Transkriberingstjänster
Beskrivning: Göteborgs universitet med samarbetspartners är i behov av manuella transkriberingar av intervjuer i forskningsprojekt till primärt svenska och engelska. Transkribering av känsliga personuppgifter eller transkribering i AI-baserade verktyg omfattas inte av upphandlingen.
Intern identifierare: EUI 24 010
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79550000 Maskinskrivning, ordbehandling och desktop publishing-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000