48194-2018 - ResultatSverige-Linköping: Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lågtemperaturfrysar, labkylskåp,läkemedelskylskåp, läkemedelsfrysar samt tillbehör
Referensnummer: UC-2016-60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Östergötland och Linköpings Universitet avser att upphandla lågtemperaturfrysar, labkylskåp, läkemedelskylskåp och läkemedelsfrysar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas), 39711100 Kylskåp och frysar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen