482010-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Städning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Städning allmänna utrymmen del av FO8 & FO9
Referensnummer: 2019-16184
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget avser lokalvård med tillhörande tjänster av trapphus och allmänna utrymmen för förvaltningsområde
(del av) 8 och 9 (FO8 & FO9). För mer detaljerad beskrivning av områdena se förfrågningsunderlag.
Uppdraget avser en period om 2 år med preliminär start- och sluttid som följer 2019-12-01 till 2021-11-30. Den
Sammanlagda avtalstiden inklusive förlängningar kan maximalt bli fem (5) år, dvs till och med 2024-11-30.