482022-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Tvättanläggningar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tvättreturenheter till Malmö Nya sjukhus
Referensnummer: 2021-O001119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42716100 Tvättanläggningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av tvättreturenheter till Malmö Nya Sjukhus. Upphandlingen omfattar 16 tvättreturenheter,
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42000000 Industrimaskiner, 42716110 Utrustning för tvätt, 42990000 Diverse specialmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen