482040-2020 - ResultatSverige-Karlstad: Produkter för tandproteser och tandreglering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tandtekniska material
Referensnummer: RS/201247
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33138000 Produkter för tandproteser och tandreglering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling för att täcka Region Värmlands behov av Tandtekniska material.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Grupp 1 - Generell förbrukning
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Grupp 2 - Fast protetik
Del nr: 2
Grupp 3 - avtagbar protetik
Del nr: 3
Grupp 4 - Frästa produkter och 3D-material
Del nr: 4