See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Behållare för insamling av förpackningar
Beskrivning: Dals-Eds kommun, Färgelanda kommun och Melleruds kommun genomför en gemensam upphandling av behållare för fastighetsnära insamling (FNI) av förpackningar. Upphandlingen avser ett engångsköp av enfackskärl med standardlock i varierande storlekar samt tvåfackskärl med tvådelat lock, 370L. Upphandlingen omfattar även ett antal optioner.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34928480 Soptunnor och papperskorgar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130966:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44616200 Avfallstunnor
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Kärl i varierande storlekar