Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Installation, kontroll och service av larm, passersystem och kameraövervakning
Referensnummer: KS/2022:00179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal avseende installation, kontroll och service/underhåll av bland annat passersystem, CCTV, rökluckor och olika typer av larmlösningar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 80 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31625000 Inbrotts- och brandlarm, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 35121300 Säkerhetsinstallationer, 35125300 Övervakningskameror, 42961100 Passerkontrollsystem, 45312200 Installation av inbrottssystem, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen