482053-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Göteborg: Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknads- opinions- och attitydundersökningar
Referensnummer: 023/22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.1.4.
Kort beskrivning
Olika typer av marknads- opinions- och attitydundersökningar, kan exempelvis vara kvantitativa mätningar, undersökningar och analyser samt kvalitativa undersökningar och analyser.
Ramavtalet är uppdelat i följande delområden:
•Delområde A- Generalister
•Delområde B- Specialister, tjänsten är uppdelad i 6 stycken specialistkunskaper
•Delområde C- Medarbetarundersökning inkl. digitala temperaturmätningar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar, 79311300 Undersökningsanalys, 79320000 Opinionsundersökningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen