482055-2017 - ResultatSverige-Uddevalla: Hissinstallationer
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Totalentreprenad gällande 6 st. hissar.
Referensnummer: 17/2
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45313100 Hissinstallationer
II.1.4.
Kort beskrivning
Ombyggnad/renovering av 6 stycken hissar i Uddevalla.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader, 50740000 Reparation och underhåll av hissar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen