See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Skyddsutrustning för vårdpersonal
Beskrivning: Skyddsutrustning för vårdpersonal i form av munskydd, andningsskydd, skyddsrockar, förkläden, overall, visir och stövlar
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Position 1. Munskydd med öronband klass IIR- Engångs (2 leverantörer antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33199000 Sjukvårdskläder
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Position 2-3. Andningsskydd FFP2, utan ventil- Engångs
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Position 4. Andningsskydd FFP3, utan ventil- Engångs (2 leverantörer antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Position 5. Andningsskydd FFP3 , med ventil övertäckt- Engångs (2 leverantörer antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Position 6. Skyddsrock Vätskeresistent med mudd PB4B- Engångs ( 1 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Position 7. Skyddsrock Vätskeresistent med mudd PB6B- Engångs (1 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Position 8. Skyddsrock Vätskeresistent med mudd. Cytostatika- Engångs (2 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Position 9. Visir- Engångs (2 leverantörer antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Position 10. Visir- Flergångs (1 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Position 11. Plastförkläde Kortärmat- Engångs (längd 120-130cm, bredd 78-85cm) (2 leverantörer antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Position 12. Platsförkläde Långärmat med tumgrepp- Engångs (längd 120-130cm och bredd 78-85cm)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Position 13-16. Overall vätsketät med huva- Engångs (1 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Position 17-19 Stövlar- Flergångs (1 leverantör antas)
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94019:Lot:13