482095-2019 - ÄndringSverige-Stockholm: Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
AV-teknik ramavtal
Referensnummer: 2-4030/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50340000 Reparation och underhåll av audiovisuell och optisk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
KI har för avsikt att upphandla ett ramavtal inom AV-teknikområdet avseende projekt inom Fastighetsavdelningens lokalförsörjningsenhets ansvarsområde. Projektens omfattning varierar stort. Allt från mindre lokalanpassningar såsom att ett fåtal rum anpassas till nya behov till nybyggnationsprojekt omfattande 1 000-tals kvadratmeter.