Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
English language proofreading and editing services
Referensnummer: UH 2022/17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79821100 Korrekturläsning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala university hereby invites you to submit a tender regarding English language proofreading and editing services.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas förhögsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79500000 Kontorshjälp, 79552000 Ordbehandling, 79821100 Korrekturläsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen