482240-2018 - ResultatSverige-Kungsbacka: Snittblommor
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Snittblommor-Växter
Referensnummer: 18/80
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
03121200 Snittblommor
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen Snittblommor, krukväxter samt binderier.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03120000 Trädgårdsväxter och plantskoleprodukter, 03121000 Trädgårdsväxter, 03121100 Levande växter, lökar, rötter, skott och sticklingar, 03121210 Blomsteruppsättningar, 03451000 Växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen