482279-2019 - ResultatSverige-Sundsvall: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
PLM-system
Referensnummer: MSVAB-2018-00113
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
MittSverige Vatten & Avfall upphandlar PLM-system (Product Lifecycle Management) med tillhörande tjänster.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
PLM-system (Product Lifecycle Management) med tillhörande tjänster.