482300-2017 - ÄndringSverige-Söderhamn: Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsmaskiner med förare – Hudiksvalls kommun.
Referensnummer: 7064
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45500000 Uthyrning av maskiner och utrustning för bygg- och anläggningsarbete samt väg- och vattenbyggnad, med maskinskötare
II.1.4.
Kort beskrivning
Bandburna grävmaskiner, hjulburna grävmaskiner, grävlastare samt dumprar med förare.