482305-2017 - ÄndringSverige-Älmhult: Programvara och informationssystem
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetsystem till socialtjänsten.
Referensnummer: 2017.32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Älmhults kommun inbjuder härmed till upphandling av ett verksamhetssystem till socialförvaltningen. Syftet med upphandlingen är att tilfredställa kommunens behov av ett system som kan stödja verksamheterna äldreomsoren, omsorg om personer med funktionsnedsättning, individ och familjeomsorg, famijerätten samt handläggning av färdtjänst, avgifter, utbildningar och avvikelse hantering utveckling samt svara upp till de krav som finns inom området.