482310-2018 - ÄndringSverige-Örebro: Datakommunikationsutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Datacenter (nätverksprodukter)
Referensnummer: 18RS6821
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32581000 Datakommunikationsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Förnyad konkurrensutsättninh (FKU) med syfte att upprätta ett kontrakt med leveransavtal för de kommande åren för datakommunikationsprodukter samt positionerings- och navigationsprodukter med tillhörande licenser och konsulttjänster med successiva leveranser.